ali dağdeviren

ali dağdeviren
info@fendosyasi.com
fen dersine nasıl çalışırım
01/01/2013
Untitled Document

Fen ve Teknoloji Dersine Nasıl Çalışmalıyım?

Aşağıda etkili ders çalışma metodları verilmiştir. Bu metodları kendinize rehber alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

 

·                    Dersi derste öğrenmek en iyi yöntemdir.  Kaçırdığınız ya da anlamadığınız bölümleri öğretmeninize sorun veya daha sonra sormak üzere notlar alın. Unutmayın! Okulda öğrenemediğiniz Fen ve Teknoloji -Fen Bilgisini dersini başka bir yerde kolay kolay öğrenemezsiniz.

·                    Ders sırasında kendi yöntemlerinizi geliştirin. Örneğin, ders esnasında kendi notlarınızı tutmanız ya da hatırlatıcı noktaları işaretlemeniz, tekrar yaparken ve sınavlara çalışırken yararınıza olacaktır.

·                    Konularının zihinde kalıcı olması için konuyu, dersi dinlediğiniz akşam mutlaka en az 10 dakika tekrarlayın.

·                    Öğrenilen konulara yönelik sorular çözün. Soru çözümüne, kolaydan zora doğru ve özellikle çözümü yapılmış sorulardan başlamanız daha yararlı olacaktır.

·                    Formülleri ezberlemeye çalışmayın! Onun yerine daha kolay bir yöntemi uygulayın; formülü sık sık kullanın ve o bölümle ilgili bol bol örnekler çözerek hafızada kalıcı olmasını sağlayın.

·                    Ders çalışırken başarılı olmanız için odanızın fiziki şartlarını ders çalışmaya uygun hale getirin. Dikkatinizi dağıtabilecek; müzik, TV, bilgisayar, oyuncak, poster ve telefon gibi etmenleri çalışma ortamınızdan uzak tutun.

·                       Unutmayın! En büyük düşmanınız önyargılarınızdır. Fen Bilgisi dersi asla başarılamayacak bir ders değildir! Bu düşünceyi her zaman kendinize fısıldayın ve başarabileceğinize kendinizi inandırın.Paylaş | | Yorum Yaz
17998 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Test Çözme Teknikleri - 15/02/2012
Test Çözme Teknikleri
Haberin Olsun..
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret2654286
sayaçmatik